مضرات آرایش برای سلامتی!

گلدعروس: این روزها آرایش کردن بیش از گذشته میان زنان و دختران جوان رایج شده است که بهتر است با مضرات آرایش برای بدن آشنا شوید.
 

مضرات آرایش زیاد و مداوم

آرایش زیاد می تواند پوست شما را در معرض مقدار زیادی از مواد شیمیایی و سمی قرار دهد. با کنار گذاشتن آرایش در بدن شما چه اتفاقی می افتد؟

اگر در کشورهای غربی پیرزن های ۷۰ سال به بالا، خود را با انواع ترفندها می خواهند زیبا و جوان نشان دهند، در کشور ما بسیاری از دختران نوجوان ۱۴ سال به بالا، هر روز وقت زیادی از خود را روبروی آینه می گذرانند تا خوشگل شوند، غافل از این که پزشکان متخصص پوست نسبت به عوارض آرایش های غلط هشدار می دهند.

منافذ پوستی کوچک می شوند

201571513162140a

پوستی بهتر با کنار گذاشتن آرایش

کرم ها، پنکیک، کرم های برنز و … همگی زیبا به نظر می رسند اما در زیر سطح آن ها، پس از هربار آرایش ذرات کوچک مواد آرایشی در منافذ پوستی شما جمع خواهند شد. این ذرات در کنار آلودگی های محیطی که هرروزه پوست با آن در تماس است باعث مسدود شدن منافذ پوستی و بزرگ شدن آن ها به مرور زمان خواهد شد. نداشتن آرایش باعث می شود این ذرات در منافذ پوست به حداقل برسند و میزان چین و چروک و شل شدن پوستتان کاهش خواهد یافت. 

کمتر جوش می زنید

b97

آرایش باعث جوش زدن صورت میشود

هرچه بیشتر آرایش کنید صورت خود را در معرض مواد سمی بیشتری قرار داده اید – حتی اگر آلودگی های روی برس های آرایشی تان را در نظر نگیریم، مسلماً شما آن ها را آن طور که باید تمیز نمی کنید. تمامی این جرم ها نه تنها منافذ پوستی را مسدود خواهند کرد بلکه باعث التهاب پوست نیز می شوند. نتیجه جوش هایی خواهد بود که شما در نهایت سعی می کنید روی آن ها را با آرایش بیشتر بپوشانید.

عفونت کمتر چشم

ریمل تنها باعث بلندتر دیده شدن مژه های شما نمی شود. متأسفانه بیشتر مواد آرایشی چشم دارای مواد نگه دارنده ای هستند که می توانند باعث بروز ورم ملتحمه در چشم شوند. همچنین این مواد می توانند عامل پیدایش حساسیت های چشمی باشند که با علائمی مانند قرمزی، تورم، خشکی و خارش همراه است. جرم ها با استفاده ی مشترک از لوازم آرایشی بیشتر گسترش می یابند. مدادهای خط چشم و ریمل می توانند باعث آسیب های جدی به چشم شما شوند. یکی از جدی ترین این مشکلات وارد شدن صدمه به قرنیه ی چشم است. 

خداحافظی با خشکی پوست

hgx3mg4c

آرایش دلیلی برای خشکی پوست

آرایش با فرآیند طبیعی بازسازی سلول ها در بدن تداخل دارد که این باعث ویرانی پوست ما خواهد شد، خصوصاً شب هایی که خیلی خسته اید و نمی توانید قبل از خواب صورتتان را بشویید. یکی از مشکلات پایه ای که با تمیز نکردن صورت قبل از رفتن به رختخواب ایجاد می شود این است که پوست تازه در مواد آرایشی گیر کرده و پوسته پوسته می شود، درحالی که پوست مرده جایگزین سلول های جدید خواهد شد. سلول های پوستی مرده در سطح پوست جمع شده و باعث تیرگی وخشکی پوست شما خواهند شد. 

 

واکنش های آلرژیک کمتر

 

آلرژی و التهابات پوستی با آرایش

پارابن، سولفات و فلزات همگی چیزهایی هستند که در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت از پوست دیده می شوند. متأسفانه این ها بخشی از ۳۷۰۰ ماده ای هستند که به عنوان محرک های آلرژی پوستی شناخته می شوند. درماتیت تماسی می تواند به شکل قرمزی، لکه های خشک روی پوست یا در موارد شدید با التهاب به شکل کهیر یا تکه های خشک شده و برآمده ظاهر شود. 

 

بدنی سالم تر

 مواد سرطان زا موجود در رژلب و سایه ی چشم می تواند خطر مشکلاتی مانند فشارخون بالا و اختلالات رفتاری را زیاد کرده و حتی بر میزان باروری فرد اثرگذار است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو