هنگام خرید عطر به این نکات توجه کنید!

گلدعروس: در دنیای مُد و فشن امروزی، عطر و ادکلن ( ادوکلن ) هم مثل رخت و لباس و کفش و کلاه و . . . سال به سال، جدید می‌شود اما هر عطری برای هر سن و موقعیتی مناسب نیست.در این مقاله به نکاتی جهت انتخاب عطر و ادکلن مناسب برای شما کاربران گرامی  اشاره می‌کنیم.

 

perfume_bottles

۱- ترجیحا در محافل رسمی از عطربولگاری، اسکادا و ایریا و مانند این‌ها که  دارای رایحه سنگینی هستند، استفاده کنید.همیشه بهتر است که در مکان‌های رسمی از رایحه‌های تلخ، گرم، شیرین و تند استفاده کنید.

۲- هنگام ساختن عطرهای تلخ معمولا از اسانس‌هایی مانند ریشه درختان و ادویه‌های تند شرقی استفاده می‌کنند. عطرهای شیرین و گرم هم عطرهایی هستند که از بو و طعم شکلات و میوه‌های تابستانی برخوردارند.

۳- از عطرهایی مانند مادام روشاز، گپ، هوگو و آزارو ترجیحا در محافل دوستانه و صمیمی استفاده کنید. همیشه بهتر است که در محافل دوستانه و صمیمی، از عطرهای سرد و ترش استفاده کنید.

۴- عطر سرد معمولا حس خنکی و تازگی را القا ‌می‌کند. استشمام این عطرها معمولا باعث می‌شود که طعمِ میوه‌هایی مانند خیار و هندوانه را به یاد بیاوریم.

۵ – عطر ترش عطری است که طعم مرکبات را به خاطر بیاورد. عطرهای ترش نیزالقاکننده حس طراوت و شادمانی‌اند.

۶- عطرهای سرد و ترش باعث آرامش روحی و رفع خستگی نیز می‌شوند. حتما دیده‌اید که درباشگاه‌های ورزشی، محیط داخل باشگاه را معمولا با رایحه‌های سرد و ترش مطبوع می‌کنند. عطرهایی با طعم گل‌های وحشی می‌توانند حس صمیمیت بیشتری را در محیط ایجاد کنند.

۷- می‌خواهیم کمی در مورد عطر سال و عطر فصل صحبت کنیم. طبیعی است عطرهایی که بهتر است در روزهای گرم وتابستانی استفاده ‌شوند، با عطرهایی که مناسب روزهای سرد زمستان‌اند، با هم متفاوتند.

۸- در فصل بهار از عطرهای ملایم استفاده کنید. عطرهای ملایم و بهاری را معمولا از گل‌های بنفشه، تمشک و مگنولیا می‌سازند.

۹- در روزهای گرم تابستان برای ماندگاری بیشتر بوی عطر باید دفعات استفاده از آن را بیشترکنید. با این حساب، بهتر است که در فصل گرم از عطری استفاده کنید که ماندگاری بیشتری داشته باشد.

۱۰- در فصل گرم، استفاده از رایحه‌های خنک و ترش، تلخ و ‌‌‌سرد، جنگلی و‌ وحشی بسیارخوشایند و دلپذیر است. استفاده از رایحه‌های خنک و ترش در فصل تابستان، سرما و خنکای خوشایندی را به شما و اطرافیانتان منتقل می‌کند و درنتیجه از حس ِ‌گرمای محیط کاهش می‌دهد تا به یک حس تعادل دمایی برسید.

۱۱- ماندگاری عطرها در هوای سرد بیشتر است. یعنی در پاییز و زمستان با توجه به دمای پایین هوا، الکل موجود در عطر دیرتر تبخیر می‌شود. در فصل‌های سرد سال، بهتر است از رایحه‌های سنگین مانند عطرهای شیرین، تند و تلخ استفاده کنید.

۱۲- اگر پوست‌تان چرب است، خوشحال باشید چون دوام و ماندگاری عطرها بر روی پوست‌های چرب و تیره بیشتر است. اما عطر برای پوست‌های روشن و خشک، مانند یک مرطوب‌کننده عمل می‌کند و ماندگاری زیادی روی این پوست‌ها ندارد.

۱۳- اگر پوست‌تان روشن و خشک است و می‌خواهید ماندگاری عطرتان بیشتر شود، بهتراست قبل از استفاده از عطر ( ادوکلن )، از لوسیون‌های مرطوب کننده بدون بو استفاده کنید.

۱۴- از گذشته تا به امروز، این باور همچنان پابرجاست که عطر و ادکلن (ادوکلن) را باید به پوست جلوی گردن و یا به مچ دست زد. واقعیت این است که زدن عطر بر روی محل نبض‌ها (مانند:مچ‌دست، مچ پا، پشت زانوها و نبض گردن) باعث متصاعد شدن رایحه عطر شده و خوشایند است اما پزشکان توصیه می‌کنند به گردنتان عطر نزنید زیرا که این کار، احتمال بیماری‌های پوستی را در این ناحیه افزایش می‌دهد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو