نتیجه‌ای که پس از یک شبانه روز تغییر کرد


خبرگزاری ایسنا: در دیدار رئال مادرید و کلیمارناک در جام قهرمانان اروپا نتیجه اشتباهی همه را شگفت زده کرد.

یازدهمین دوره جام قهرمانان اروپا در سال ۱۹۶۵ در حال برگزاری بود، رقابت‌هایی که در پایان به ششمین قهرمانی رئال مادرید منجر شد اما در جریان برگزاری این بازی‌ها، کسی از آن خبر نداشت و باور نمی‌کرد چنین اتفاقی بیفتد چون مادرید در شرایط آرمانی قرار نداشت.

آلفردو دی‌استفانو به اسپانیول پیوسته بود و سانتاماریا و پوشکاش دیگر جوان نبودند. همچنین خنتو هنوز سطح اصلی‌اش را نشان نداده بود. مادرید در دور نخست فاینورد را با پیروزی پرگل در خانه شکست داد که چهار گل را فرانس پوشکاش به تنهایی به ثمر رساند. آن دیدار آخرین شب درخشان پوشکاش بود، با این حال نباید فراموش کرد فاینورد ستاره‌ای در اختیار نداشت. هیچ‌کس تصور نمی‌کرد چند سال بعد فوتبال هلند برخی از بهترین بازیکنان جهان را به همگان معرفی کند. در آن زمان رویایی با یک تیم هلندی بهترین قرعه ممکن بود.

نتیجه‌ای که پس از یک شبانه روز تغییر کرد

مادرید در دور دوم باید برابر تیم کلیمارناک قرار می‌گرفت. تیم اسکاتلندی کار بزرگی انجام نداده بود اما با این حال یک تیم اسکاتلندی به حساب می‌آمد. سفیدپوشان با نگرانی به این کشور سفر و با ترکیب بتانکورت، میرا، سانتاماریا، سانچیس، فلیکس روییس، سوکو، آمانسیو، پیری، گروسو، پوشکاش و خنتو بازی کردند، سپس برای مادرید ولاسکس، دِ فلیپه و سرنا به میدان آمدند. این بازی از تلویزیون پخش نشد و تنها رادیو ناسیونال به گزارش مارتین ناواس (یکی از بهترین گزاشگران آن زمان) این بازی را تحت پوشش قرار داد. با صدای او پایان بازی پیروزی سه بر دو اسکاتلندی ها اعلام شد. با این نتیجه مردم اسپانیا به خواب رفتند.

روز بعد همه شگفت زده شدند چون روزنامه ها نتیجه بازی را دو بر دو عنوان کردند. اشتباهی رخ داده بود؟ آیا فراموش کرده بودند یک گل را بیفزایند؟ روزنامه‌ها با همدیگر مقایسه شدند اما همه نتیجه دو بر دو را منتشر کرده بودند. تنها اطلاعات بیشتر درباره این بازی گلزن‌ها بودند که در این فهرست نام مکلین، پیری، آمانسیو و مکیانلی دیده می‌شد. چه اتفاقی افتاده بود؟ چرا به گل کلیمارناک اشاره نشده بود؟ در نهایت رادیو ناسیونال در این‌باره توضیح داد که گل کلیمارناک مورد قبول واقع نشده بود اما مارتین ناواس آن را گل صحیح اعلام کرد چون در جایگاهی که او حضور داشت با برخواستن تماشاگران دیدش کاملا از بین می‌رفت. پس گلزنی تیم اسکاتلندی هواداران برای شادی گل برخواستند و برای مدتی سرپا ایستاده بودند و به مردود اعلام شدن گل اعتراض می کردند. زمانی که ناواس توانست زمین ورزشگاه را ببیند بازی در جریان بود و گزارشگری اسپانیایی تصور کرد بازی را بازیکنان مادرید از میانه میدان شروع کردند. در جایی که ناواس قرار داشت، تابلوی نتیجه نیز دیده نمی‌شد و او در حالی به گزارش ادامه داد که فکر می‌کرد آن گل صحیح است.

علاوه بر اشتباه گزارشگر اسپانیایی، سانتیاگو برنابئو (رییس باشگاه) که در ورزشگاه حضور داشت نیز تصور می‌کرد تیمش از حریف اسکاتلندی‌اش شکست خورده است، او به رختکن رفت تا از بازیکنان انتقاد کند اما بازیکنان به او گفتند بازی مساوی شده است. بر این اساس مادرید در این بازی شکست نخورده بود و به یک تساوی خارج از خانه دست یافته بود. سفیدپوشان در دیدار برگشت در برنابئو پیروز شدند و سپس در دور بعد برابر اندرلخت قرار گرفتند و صعود کردند. در نیمه نهایی به اینتر رسیدند و در فینال پارتیزان بلگراد را شکست دادند و قهرمان این بازی ها شدند.Source link
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو