عکاسی

متد عکسبرداری از طلاو جواهر روز عروسی

گلدعروس: اگر بخواهیم کاملاً صادق باشیم، چند چیز وجود دارد، که از آن‌ها بیشتر از گرفتن عکس‌های زرق‌و‌برق‌دار و باشکوه در روز عروسی، لذت می‌بریم. مهم نیست که چقدر بی‌نظمی و شلوغی در پس این‌ها، در حال اجراست، باید زمانی را برای عکس گرفتن از جزئیات کوچکی که عروس و داماد برای انتخاب آن‌ها زحمت زیادی کشیده‌اند، اما به احتمال زیاد هرگز به یاد نخواهند آورد، پیدا کنید.

“همه چیز در جزئیات است” این مطلب برای زندگی صدق می‌کند، همانطور برای موفقیت یک عکاس عروسی. اغلب پرسیده می‌شود که “چرا عکس‌هایی از کفش‌ها لازم است؟” خیلی ساده است: جزئیات کم‌کم ناپدید می‌شوند. طلا و جواهرات شکسته یا گم خواهند شد، کیک تا آخرین تکه‌اش خورده خواهد شد، لباس کنار گذاشته شده یا فروخته می‌شود. این تنها واقعیت است.

جزئیات، هر عروسی را متفاوت می‌کند. منحصر به فرد برای هر زوج (زن و شوهر) است. این واقعاً مهم است که از آن‌ها عکس گرفته و نگه دارید و به اندازۀ کافی شگفت‌آور است. ایجاد عکس‌های زیبا با جزئیات زیبا به سختی‌ای که ممکن است فکر کنید، نیست. در مورد نکات و راهنمایی‌های زیر فکر کنید، تا مسیر صحیح را طی نمایید.

۱. وضوح
وضوح، مهم‌ترین اصل در عکس طلا و جواهر یا حلقه می‌باشد. به طور معمول، محو بودن بخشی و یا تمام بخش‌های یک تصویر (بلر) و یا یک فوکوس نرم، به‌ هیچ‌‌وجه به خوبی کار نمی‌کند. بهترین عکس‌های حلقه، آن‌هایی هستند که تیز، واضح و به صورت نافذ شرح داده شده باشند.

۲. عمق میدان
این ممکن است کاملاً سلیقه‌ای باشد، اما عمق میدان، حداقل در الویت دوم از نظر کیفیت عکس‌های طلا و جواهر است. این نکته برای از بین بردن انحراف نیست، آن بیشتر برای ایجاد یک زمینه جالب و دارای بافت ویژه برای موضوع منفرد شما است.

۳. محیط/زمینه
طلا و جواهر از لحاظ فنی می‌توانند به عکس‌های ماکرو (ماکرو: توانایی لنز برای فوکوس در فاصله‌ی بسیار نزدیک برای عکاسی از اجسام کوچک با نسبت بزرگنمایی ۱:۱، بدین معنی که اندازه واقعی سوژه بر روی سنسور تشکیل می‌شود.)، تبدیل شوند، اما تصاویری که همچنین به صورت ترکیبی قوی هستند، ترجیح داده می‌شود. البته شما می‌توانید یک عکس زیبا از یک حلقۀ باجلوه و زرق‌و‌برق‌دار بگیرید، اما سعی کنید تا آن را به‌یادماندنی و منحصر‌به‌فرد بسازید. عناصر کوچک خاص عروسی یک زوج را برای ایجاد یک تصویر واقعاً فریبنده و با ارزش در یک گالری، ترکیب کرده و ثبت کنید.

۴. نور
نورپردازی در یک عکس حلقه یا طلا و جواهر، نباید نادیده گرفته شود. واقعیت اساسی: نورپردازی باعث شکستن یا ساختن عکس‌های جزئیات شما خواهد شد. از نور غیرمستقیم استفاده کنید. از نور نرم (نوری که اطراف یک جسم را احاطه می‌کند و به لبه‌های آن سایه ملایم می‌دهد) استفاده کنید. از نور مستقیم استفاده کنید. از آن با اراده و مصمم استفاده کرده و بدین ترتیب عکس‌های مهیج و نفس‌گیر خواهید گرفت.

۵. ترکیب
ایجاد عکس‌های طلا و جواهر یا حلقه در دایرۀ مرکزی وسط چارچوب، آسان می‌باشد. به طور مداوم، به آن رجوع نکنید. تنوع و علاقه را در عکس‌هایتان، با قرار دادن آن‌ها در چارچوب، با استفاده از قانون یک-سوم‌ها (قانون یک-سوم‌ها، کلاسیک‌ترین تکنیک کادربندی در نقاشی و عکاسی است. در این تکنیک، کادر را بطور فرضی با خطوطی افقی و عمودی به سه قسمت مساوی عمودی و افقی تقسیم میکنند، که مجموعاً ۹ مستطیل مساوی حاصل می‌شود)، حفظ کنید. از اصول و عناصر دیگر در محیط خود برای موفقیت در انجام آن، استفاده کنید. این یک کم ساده‌تر است در عکس‌های طلا و جواهر با گردن‌بند و دست‌بند، اما شما کاملاً می‌توانید با عکس‌های حلقه نیز انجام دهید.

به طور معمول، عکس‌های حلقه از جمله مهم‌ترین‌ها می‌باشند، اما بقیۀ جواهرات را نیز فراموش نکنید. قطعات کوچک در آن روز خاص نمی‌توانند جایگزین شوند. یک عکاس باید بیشتر به جزئیات پرداخته و خلاق باشد، حتی اگر مشتری دوست نداشته و مشتاق آن‌ها نباشد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو