سونای صورت

روش و فواید سونای صورت!

گلدعروس: اگر از پوست نا صاف و جوش های سرسیاه سطح پوست خود خسته شده اید، با مطالب گفته شده می توانید راه تنفس پوستتان را باز کنید.

de6c0f6faddf59866b55b4066d0b09a3ce7d51d4

ابتدا به یک کاسه آب، اجاق یا کتری، حوله و روغن پایه اسطوخودوس نیاز دارید. آب داخل کاسه را روی اجاق یا در کتری بجوشانید. همانطور که آب در حال جوشیدن است، صورت خود را با روش‌های همیشگی که انجام می دهید، تمیز کنید. زمانی که آب به جوش آمد، آن را از روی اجاق برداشته و کاسه آب داغ را روی یک میز بگذارید یا اگر آب را درون کتری به جوشاندید، آن را داخل کاسه ای بریزید. حالا چند قطره روغن اسطوخودوس به آب جوشیده اضافه کنید. البته می شود از اسطوخودوس خشک شده نیز استفاده کرد. اگر به رایحه نعنا یا رزماری نیز علاقه دارید، میتوانید چند قطره از این مواد را به آب بیافزاید و صبر کنید تا آب کمی خنک شود.

  • روی کاسه آب خم شوید. اگر بخار آب خیلی داغ است، فاصله صورت خود را با آب بیشتر کنید یا کمی صبر کنید تا آب خنک تر شود؛ البته فراموش نکنید که آب باید همچنان بخار داشته باشد.
  • حالا حوله را روی صورت خود بگذارید، طوری که مثل چادری روی سر شما و بخار آب قرار بگیرد.
  • حداقل بین ۵ تا ۱۰ دقیقه صورت خود را در معرض بخار آب قرار دهید. کمی هم صورت خود را به چپ و راست حرکت دهید تا بخار به تمام پوست صورتتان برسد.
  • زمانی که کارتان تمام شد، صورت خود را اول با آب ولرم و بعد با آب سرد بشویید و آن را خشک کنید. این آبکشی نهایی باعث شسته شدن تمام آلودگی‌های موجود روی پوست می شود و آبکشی با آب سرد نیز باعث بسته شدن منافذ پوست می شود. حالا می توانید از کرم مرطوب کننده ای که همیشه به صورت خود می مالید، استفاده کنید.
چند نکته:
  1.  اگر منافذ پوست شما بزرگ است و جوش های سرسیاه آن زیاد می باشد، بهتر است به طور منظم از این روش برای تمیز کردن پوست خود استفاده کنید.
  2. نوشیدن آب زیاد، باعث تمیزی و طراوت پوست می شود.
  3. استفاده از نعنا در این روش برای رفع گرفتگی سینوس ها بسیار موثر است.
  4. به هیچ وجه از مرطوب کننده ی چرب استفاده نکنید.
  5. انجام این کار بسیار آرامش بخش است، بنابراین برای کاهش فشارهای عصبی نیز مفید است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو