هیرکات

بهبود رشد موها بعد از کوتاه شدن!

55915077_xs
 

گلدعروس: رشد موهای طبیعی به طور میانگین تا ۳ سانتی متر در نظر گرفته می شود . این یعنی برای بلند شدن دوباره ی موهایی که کوتاه کردید باید ماه ها و گاهی سال ها صبر کنید . فرقی ندارد کوتاهی مو را به چه دلیل انجام می دهید. شاید از مدل موی خود خسته شده اید و یا سعی در از بین بردن آثار یک کوتاهی وحشتناک در گذشته را دارید ، به هر حال باید صبور باشید . به سلامت موهای خود بیشتر توجه کنید و رعایت یک رژیم غذایی سالم را در الویت قرار دهید . همچنین از آسیب رساندن به موهای خود با وسایل برقی حالت دهنده اجتناب نمایید .

قدم اول

قبل از کوتاه کردن موها سری به مجلات مدل مو بزنید و مدلی را انتخاب کنید که بیشترین سازگاری را با هدف شما دارد . در واقع باید قد موهای شما در مدل جدید طوری باشد که مجبور نشوید برای بلند شدن دوباره اش مدت ها صبر کنید .

قدم دوم

رژیم غذایی سالم و سرشار از پروتئین ، آهن و ویتامین C را رعایت کنید . بعد از مشورت با یک پزشک ، مصرف مکمل های ویتامین و مواد معدنی هم به سلامت عمومی شما کمک می کند .

قدم سوم

از مصرف مواد شمیایی نا ملایم با مو جدا بپرهیزید . این مواد ، مثل شوینده های قوی و حالت دهنده ها ، به موهای شما آسیب می رسانند و موخوره را بوجود می آورند . همچنین از کشیدن موها و تحت فشار قرار دادن آنها اجتناب نمایید .

قدم چهارم

تنها از شامپو و نرم کننده زمانی استفاده کنید که موها چرب شده و به آن نیاز دارد .اگر ضرورتی ندارد ، شستن مو با شامپو را فراموش کنید . معمولا شست و شوی موها هر دو یا سه روز یکبار کافی به نظر می رسد .

قدم پنجم

از یک نرم کننده ی عمیق و طبیعی برای افزایش استحکام موها کمک بگیرید. هنگام استفاده از نرم کننده ، کف سر را ماساژ دهید . این کار گردش خون را در ناحیه سر افزایش می دهد و در نتیجه به رشد موها سرعت می بخشد .

قدم ششم

تقریبا هر شش هفته نزدیک به دو سانتی متر از قد موها کوتاه کنید تا موخوره ها از بین بروند و موهای سالمی داشته باشید .
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو