گریم

آموزش گریم متناسب با فرم صورت شما

circle face

گلدعروس: آرایش و یا گریم صورت به معنای برطرف کردن و پوشاندن عیوب صورت با استفاده از سایه روشن به منظور ایجاد تقارن و زیبایی در چهره است.

حالت صورت انسان ها به چند دسته گرد، کشیده، مثلثی، قلبی، مربعی و … تقسیم بندی میشود که هر کدام نحوه گریم و آرایش متفاوتی دارند. برخی نکات مهم را در اینجا ذکر خواهیم کرد :

 

-گریم صورت گرد

این مدل از صورت بیشترین تقسیم بندی تیره را به خود اختصاص میدهید به دلیل اینکه در گریم صورت سعی خواهیم کرد صورت را کمی کشیده تر و جمع تر نشان دهیم تا اجزای داخلی صورت مانند چشم و لب ها خود را بیشتر نمایان کنند. برای گریم صورت گرد دو طرف صورت از ابتدای پیشانی تا پایین صورت نزدیک به پانه تیره خواهد شد. در وسط پیشانی و چانه نیز از رنگ روشن استفاده میکنیم.

circle face

به یاد داشته باشید به صورت کلی هنگامیکه تمایل که کوچک نشان دادن عضوی برجسته داریم از رنگ تیره و زمانیکه نیاز به برجسته سازی در ناحیه از صورت داشته باشیم آن قسمت را روشن میکنیم.

۲- گریم صورت کشیده

برای به تعادل رساندن این نوع صورت باید از کشیدگی آن کاسته شود برای این منظور بخش میانی و اطراف چانه و کمی از بخش بالایی پیشانی را تیره میکنیم و همچنین برای پهن تر نشان دادن میانه صورت از رژگونه استفاده میکنیم.

oblong face

۳- گریم صورت مثلثی

برای گریم صورت مثلثی از آنجا که پهنای صورت در قسمت پایین میباشد و پیشانی نسبتا باریک است باید بین پیشانی و قسمت پایینی صورت تناسب و تقارن ایجاد نماییم. با استفاده از سایه تیره در دو طرف پایینی صورت و استفاده از رنگ روشن برای قسمت میانی چانه و پیشانی به این مهم دست پیدا خواهیم کرد.

triangle face

۴- گریم صورت قلبی

این فرم صورت بر عکس صورت مثلثی است بدین معنی که پهنای پیشانی نسبت به چانه کمتر است پس برای متعادل سازی طرفین پیشانی و گونه ها را به رنگ تیره درآورده و قسمت میانی چانه و پیشانی را روشن و برجسته میکنیم.

heart face

۵ – گریم صورت مربعی

در صورت مربعی اطراف پیشانی و اطراف چانه برجستگی زیادی دارد که برای متعادل سازی با استفاده از رنگ تیره آن را کمتر میکنیم و با استفاده از رنگ روشن هم به بخش های میانی چانه و پیشانی حجم میدهیم.

square face
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ردیاب آنلاین خودرو ردیاب خودرو